Gipsy a Christoss vs. Smog: chce to charakter

GipsyUž jsem hodlal dnes defakto (ne ta kapela) celodenní práci zabalit, když mě krev rozproudil Gipsy s Christossem (z bývalých Syndtom Snopp). Kdo z vás trochu sleduje Gipsyho, už asi slyšel o projektu Autentik. Gipsy se rozhodl vydat pár tracků zdarma a říká tomu G-Funk nebo tak nějak, možná hledá trochu návrat ke kořenům. Ostatně to ukazuje i poslední zveřejnění track nazvaný „S věnováním Gipsy a Christoss“ kde se Gipsy snaží obnovit zašlou slávu Syndrom Snopp (prý natočí i celé album) pošlapáním Smoga.

Z mě dostupných informací co bylo zhruba takhle: Gipsy před mnoha lety, ještě před vydáním první desky Syndrom Snopp, skončil na ulici a byl to právě Smog, kdo se ho víceméně ujal a vytáhl z ulice. Smog, rozhodně polovina Syndrom Snopp (první album bez Smoga by prostě nemohlo být tím čím je) se o rozlet Gipsyho kariéry významně zasloužil. Proto nechápu „nový“ track co Gipsy ve spolupráci s Christossem vytvořil. I kdyby se Gipsy se Smogem rozešli hodně ve zlém, ani tak by to podle mě nemělo končit tak, jak hrdině Gipsy ukazuje.

Jak už píšu v nadpise, chce to charakter. Chce to opravdu charakter postavit se proti někomu, s kým se člověk řadu let přátelil a ten člověk mu dost pomohl. Gipsy to završil slovy v tracku „Smogu chcípni“ a to je podle mě ubohost těžkého kalibru a je to pouze krásným obrázkem Gipsyho charakteru. Přebrat si to ale musíte už všichni sami. Na závěr ještě shrnu pár faktů ohledně zřeknutí se projektu SS v médiích z úst Gipsyho.

Cituji ze Smogova blogu:Psát tuhle zprávu je pro mě velmi těžký, přesně tak těžký, jako pro rodiče pohřeb svého dítěte. Když něčemu věnujete přes deset let svého života /a to doslova a do písmene/, kapelu plus všechny okolo ní bráníte a pomáháte všem zúčastněným, potažmo žijete jen tímhle, je pak úlet tohle napsat v několika minutách, ale to je život… Gipsy se několikrát v médiích zřekl tohohle projektu a nejen jeho, dokonce i svých fans, což je pro mě velmi nepochopitelná věc, stejně jako to, že se z tohoto člověka stal někdo, koho já prostě nepoznávám. Chtěl jsem obnovit fungování kapely s novýma lidma, pak jsem si to ale rozmyslel, nemá to nejmenší smysl, navíc se totálně změnila doba a celá filozofie Syndromu tím vzala za své, dneska je prostě všechno úplně jinak, myslím, že chápete co tím myslím….“ 

A ještě přidávám vyjádření v rozhoru se Smogem tady na blogu:

Gipsy se stal velkým hudebníkem, nevím, zda mám přesné informace, ale slyšel jsem, že se k tobě jaksi otočil zády ne? Jak to teď spolu máte? Mrtvo?
Smog: No, spíš jsem se otočil já, na tuhle otázku jsem nechtěl odpovídat, ale fans si zaslouží vědět. Gipsy byl něco jako můj brácha, přes devět let jsem pro něj dělal všechno, co jsem mohl, měl jsem s tím docela velký problémy v rodině, viděli, že se o sebe vůbec nestarám a pěkně je to štvalo. S Gipsyho se stal velikej muzikant a frajer a hlavně úplně jinej člověk, kterýho já neznám a nepoznávám. Reprezentuje sortu lidí, kterou já nemám rád a nikdy mít nebudu. Tahle situace má ale pro mě hodně pozitiv. První je to, že jsem free a žiju sám pro sebe a další je to, že se všechny pijavice, kterejch kolem nás bylo hafo na něj přilepilo, takže nikdo neotravuje a já mám klid.

Možná se vám zdá, že se na to dívám jen z jedné strany, ale jak se na to dívat ze strany úspěšného Gipsyho, který se snaží obnovit zašlou slávu SS kontroverzí a házením špíny na bývalého člena? Syndrom Snopp nebyl jen Gipsy, ale byl to Gipsy a Smog, obnovení projektu se podle mě ponese v rytmu „vytáhneme z toho ještě nějaký prachy“. Ještě bych k tomu měl pár slov, ale snad už radši ne. Možná jsem to už psal, ale Gipsy u mě víceméně „skončil“ s albem SS Reloaded, kde jsem se jako platící fan na jednostránkovém bookletu dozvěděl, že lidi jsou čuráci a pálej. Radost kupovat Gipsyho alba! A odkaz na track co mi tak rozproudil krev tu na just nedám, nechci vás nasrat.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *