Pio Squad feat. Jarek Nohavica – Já tam byl

Pio SquadČeská scéna mě někdy opravdu příjemně překvapí. Dlouho mě nezaujalo něco tak moc jako track z kompilace 20ers nazvaný Já tam byl. Je vidět, že rap není žádné uzavřené společenství a takovéto tracky jsou toho jen důkazem. Faktem je, že vznikají i tracky se „zpívajícími“ alá modelkami, ty ale většinou nedopadají moc dobře. Jarek, to je ale jiná káva. Pravda, nikdy jsem ho neposlouchal, ale když se nad tím zamyslím, má vlastně všechno co mám rád. Víceméně jednoduchá melodie a dokonalá hra slov, která ovšem není jen prázdným tlacháním, ale procítěným uměním. V kombinaci s Pio Squad tohle prostě muselo dopadnou dobře. A taky že jo.

 „Já v tom vidim úplnou stejnou paralelu jako se svými začátky s folkovou muzikou a nejenom co se týče toho hudebního žánru. My jsme vzali kytaru a zpívali jsme a říkali jsme nějaká slova. A smáli se nám muzikanti, že ten hudební podtext je banální, nudný, že to je prostě laciné, jednoduché, že to je srandovní. No a dneska vidim prostě kluky kteří jinými způsoby říkají totéž.“ (Jarek Nohavica).

Pio se s Jarkem domluvili po mailu a Jarek nabídku přijal. Aby taky ne, rap prý poslouchá už asi od 94, což mě teda dost překvapilo. Píšu si k Jarkovi jedno malé bezvýznamné plus. Jinak co se tracku týká, perfektní melodie a výborný text, možná zprvu nepochopíte, ale jedná se o dva příběhy, které mají lehké spojení, přinejmenším to vede k zajímavému zamyšlení.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *