Rozhovor: Booczech z Jakosti

Booczech BooczechPodařilo se mi pro rozhovor sehnat další zajímavou osobnost české hip hopové scény. Booczech aka Raek, bývalí člen slavného Diwokého západu a nynější člen 2. Jakosti mi ochotně odpověděl na několik zajímavých otázek. Doma si postavil vlastní studio POSTEL a chystá se nové album od 2.Jakosti nazvané Horizonty. Boo, dík za rozhovor.

Jech: Zdravim Boo, na rozjezd klasická otázka: Jak se v poslední době daří? Čau kámo, poslední dobou je to výborný, vymanil jsme se ze sraček, sekam latinu a je mi skvěle.

Jech: Na 4 Members se zmiňuješ o novém studiu POSTEL, kdo vše za ním stojí a co se v něm chystá? Bude album od Jakosti? Boozech: Studio Postel jsem dal dohromady, abych strhnul kumpány k tvorbě, a měli jsme svobodu a možnost tvořit, kdy se nám chce. Je to super byt v Plzni, kde zároveň i žiju a celý sem to dal dohromady z hromady postelí, který tam byly, když jsem přišel. Je tam i pinčes z kuchyňskýho stolu a meditační zahrada, kde se píše nejedna báseň.

Jech: Píšeš (4 Members), že bude i Bootape 2. Opět půjde distribuce přes SMS? Vyplatilo se vůbec takto Bootape vydat? Boozech: Bootape byl první plán, ale jak začaly přibývat tracky je teď jasný, že první co od Jakosti uslyšíš bude mixtape ZKURVENÝ LÉTO, a pravděpodobně ho dáme na net zadax. Bootape se vyplatil, bylo kolem toho hodně sraní ale rád jsem tim prošel a vim, že je to dobrej způsob jak to řešit, jěště musim najít společnost, která za to nechce takový bamby, každopádně projekt se vyplatil, což je i odpověď na tvojí další otázku.

Jech: Kolik lidí si ho zhruba stáhlo? Boozech: Stáhli si to samý hrubý lidí. Díky všem!

Jech: Po stažení a prvním poslechu mě trochu zmátl chybějící part, kterým začíná video (http://www.youtube.com/watch?v=S_nYS3EG-no). Sakra, je to pecka, kam se part ztratil?  Boozech: No to tak mělo bejt, rád lidi matu. Ten part sem nahrál ve squatu ve Francii v karavanu u jednoho DJe, nakonec jsme se rozhodli se Zkratem, že ho do Bootapu schválně nedáme :-), Jakost

Jech: Na konci července byla v Plzni BooCzech Party, plánuješ i vyrazit za „hranice“ Plzně a objet alespoň pár větších měst? Boozech: Bootape sem na pár akcích dal, zatím nemám ambice s tim vyrážet dál, byla to taková lokální záležitost pro skalní posluchače jakosti. Teď se soustředím na tohle zkurvený léto a Horizonty, to bude nový album od Jakosti. Jinak BooParty byla taková oslava mejch narozenin a především snaha prezentovat mý kámoše Bratři v Triku z Karlových Varů, který hrajou vostrej boombap na živo…tzn. kontrabas, bicí, kytara a 3 Mc´s, moc lidí o nich jětště neví a to se změní, pro mě je Kory jeden z nej ne-li vůbec nejlepší.

Jech: Co koncertování s Jakostí? Bude něco? Boozech: Musí bejt, uvidíme, spíš ale počítam až s novym matrošem.

Jech: V textech Jakosti se občas objevují prokletí (i jiní) básnící, čteš, četls, respektuješ je? (pozn: „… nalévá ti přítel Čaky Bodlér“ – DotekZlaAPijanskýElegie)

Boozech:  Četl, čtu, respektuju, čtu co mi přijde pod ruku. Prokletý básníky, beatníky, klasiky, underground, čechy, svět, bible….čtu rád, nemám teď ani TV, čtu, tvořim a když toho mám dost vypnu u filmu.

 Pro nás byla vždycky četba pilířem textů a zásadní věcí jak narvat slovní zásobu.

Jech: Koukal jsem že provozuješ nový sport „MODERNÍ 5TIBOJ ZA NEZÁVISLOST“ (pozn. novej sport pro současnou mládež. Vítězí ten kdo nejdéle vydrží bez chlastu, cigaret, drog, hazardu a nevěry….Střízlivost je docela zajímavej stav, člověk má najednou moře času, všechno stíhá a nepropadá beznaději…V neposlední řadě ušetří dost peněz a netráví sobotu v posteli s kocovinou a trapnou vzpomínkou na předešlý večer….). Co tě k tomu přimělo a jak jsi na tom?

 Boozech: Přimělo mě k tomu to že jsem se z toho všeho málem zbláznil. Už mě nebavili kocoviny a vyhulenost a to jak rvu prachy do věcí co mi ničí zdraví. Sralo mě jak všichni vyprávěj o svobodě a přitom sou závislý na všech těhle drogách. Vymyslel jsem to před rokem a tehdy vydržel 40 dní, teď jedu pokus č.2 a v momentě kdy odpovídam na tehle rozhovor mám den 52 nebo 3 už to pomalu přestávám počítat. Chci bejt inspirací pro všechny co v tom lítaj. Pokud chci, aby někdo přestal pít a někdo hulit, protože vim, že to nezvládaj, musim přestat pít i hulit, chápeš? Takže sem se stylizoval do takový oběti co to holt vydrží beze všeho. Hodně mi to pomohlo, cítim se výborně, bavim se jěště víc, mám střízlivej úsudek a tvořim když opravdu chci a ne zrovna když sem zmaštěnej. Můj plán je 3 měsíce ale pak si tak max. dám pivko, páč sem z Plzně a všichni víme, že je zdravý. Ostatní nechci ani vidět. U mě je problém to, že mám ty závislosti propojený a jdu většinou do plnejch, takže všechno nebo nic. Teď jedu NIC a říkám otevřeně je to NEJVÍC. Zničim tabákový společnosti, nonstopy, vlády co parazitujou na lidech, který neví co s volnym časem. Na zkurvenym léťe bude hodně vodkazů….

Jech: Ještě cestuješ v čase (viz. Zmíněné video „podle mě todle už je cestování v čase“) ? :-) Boozech:  Si vopravdovej. Přesně pro takový lidi to dělam. Ty co se nad tim zamyslí a daj si to víckrát, pak je čeká osvícení :-). Cestuju v čase dál. Teď jsem došel z Plzně do KV pěšky po turistických trasách a spal jsem 2 noci v kláštěře, kde jsem se učil od mnichů jak se má žít.

Jech: Kdyby si chtěl lidem ještě něco sdělit … Boozech:  Jestli cejtíš, že ti drogy berou chuť do života, tak se na ně vyser!

Jech: Díky za rozhovor a ať se daří. Boozech: Tobě taky, respekt tvýmu webu a zase někdy. ČAOOOOOO

 Tedy, máme se na co těšit, Boo držim palce v moderním pětiboji!


One thought on “Rozhovor: Booczech z Jakosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *