Rozhovor: Dawe MC

Dawe MCDnes vám přináším rozhovor s poměrně neznámým MC, Dawe. Ačkoli Dawe nevydal žádné své kompletní album, přesto patří mezi mé nejoblíbenější interprety. A to se považuju za docela náročného posluchače. O to víc mě potěšilo když Dawe přijal mojí nabídku k rozhovoru, takže Dawe, díky.

Jech: Zdravim Dawe, pro začátek obligátní otázka. Jak se vede?
Dawe: Dobře.Díky.

Jech: Na tvém profilu na bandzone jsem si všiml obalu alba „Best Of.“ Album už vyšlo nebo teprve vyjde? Kde koupit?
Dawe: Žádný album(Krom KL Emsís)nevyšlo. Proto jsem umístil svoje mp3 na bandzone,aby tu byla ta možnost stáhnout si to, případně i s obalem.

 Název The Best Of,je jen taková recese a to snad i proto,že skladby nikdy nevyšly,a i přes to je lidi tak-nějak znají.

Jech: Tvoji tvorbu si spousta lidí oblíbila, co chystáš dál? Hodláš s někým spolupracovat a vydat třeba kompletní album?
Dawe: Nechci udávat nic konkrétního,protože potom bych zákonitě nic z toho co plánuji, neudělal.

Jech: Klip „Na věky“ byl v podstatě celý tvořen pomocí 3D programu. Modeloval si scény jen ty sám nebo jste měli celý „tým“?
Dawe::-) ,mít tak svůj tým. Co si člověk neudělá, to nemá. Nicméně jsem klip dělal ještě společně s člověkem, který si říká Wentil a bez kterého by tento klip asi nikdy nevzniknul.

Jech: A ještě jedna technická, která zajímá hlavně mě jako modeláře, který program si k tomu použil?
Dawe: Cinema 4D CE6

Jech: V zmíněném klipu „Na věky“ je tvoje chování ne nepodobné Eminemovi, je tvým vzorem nebo se ti jen prostě líbí jeho styl?
Dawe: Já ti ani už z těch všech připomínek nevim:-). Popravdě Eminema moc neposlouchám. Já zkrátka dělám styl, který mi je nejblíž (asi jako každý muzikant) a to, že se to někomu možná podobá-no aby ne, když je na světě snad miliarda rapperů. U nás je bohužel hodně oblíbená fráze, že tenhle Českej, je automaticky Českej Tamten. Co takle se zeptat Eminema,proč mě kopíruje?:-)

Jech: Co tě vedlo k natočení tracku „Jsem taková (Z pohledu Žen)“ kde rapuješ v ženském rodě?
Dawe: Haha. No,původně to byl track, kterej jsem udělal pro jednu dívčí skupinu.Bohužel se jim nepodařilo to nazpívat,tak to zůstalo u mé „předzpívané“verze.Text a hudba vychází z pocitů po rozchodu.

„Stůj a já pudu dál, byla jsem lepší a toho ses bál, sám ses mě vzdal, než si poznal, že bez tebe můžu žít líp a pak žít.“(Dawe MC – Jsem taková)

Jech: Kdyby si chtěl ještě čtenářům něco říct …
Dawe: Vnímejte hudbu jako takovou.

Jech: Díky za rozhovor

Ke stažení dávám ještě všechny tracky, které můžete najít na Daweho bandzone, přibalil jsem k tomu i obal alba a doplnil ID3 tagy. K poslechu pak určitě doporučuiu tracky Jsem taková (podle mě prostě pecka), Dál tady budu, Málo stačí, Vlivy, Weet song feat Ryllow a Zkus něco dát feat Rad. Ostatní ale taky rozhodně stojí za to, Dawe má jedinečný hlas který na české scéně podle mě nemá obdoby, texty na úrovni a … a to všechno jsem už říkal.

Ke stažení: Dawe MC Best of

Daweho profil na Bandzone a Stream.cz


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *