Video: Kartel feat. Paulie Garand – Pohled zdola

Hradecká kapela Kartel v klipu pohled zdolaPohled zdola od hradeckého Kartlelu má vše, co má mít dnešní „moderní hip hopový klip”. Správné barvy a žádný příběh. Jen stále stejné záběry na jiných místech. Přijde mi, že klip se snaží ukázat obyčejný život aktérů, ale tento aspekt VELMI selhává. Hned v první minutě vás rozesměje zaparkování aut na letišti ve stylu amerických raperů (auta předkem k sobě a vedle letadlo).

Účelem hradecké knihovny je zřejmě vytvářet spolu s univerzitou pozadí pro hip hopové klipy (viz MAAT). Knihovna je sice hezky moderní, ale to je vše. Klipu prostě jednoznačně chybí jakýkoli nápad či scénář. Závěrečná scéna s přeletem letadla alespoň u mě vedla k úsměvu až smíchu.Celé to navíc působí docela falešně.

Track je povedený a styl Kartelu mi hodně připomíná již zmíněné MAAT. To ale (naštěstí) není vůbec na škodu. Paulie Garand mě jako sólista vůbec nebaví, nicméně v kontrastu členy Kartelu velmi dobře zapadá hlasově i textově (podobně jako v klipu Bylo nás 4). Textově je hlavně Paulieho sloka skvělá, i přesto, že téma už je dávno klišé, stejně jako záběry v klipu.

A teď už samotný klip.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *