Jak zničit dobrý track teplým zpěvem

O Rytmusovy jsem zatím nikdy nepsal, ale tentokrát si to nemohu odpustit. Rád bych taky podotkl, že Rytmus neposlouchám a nikdy jsem ani neposlouchal. Nicméně nedávno jsem na youtube narazil na pár měsíců starý klip Sám.

Zpočátku jsem byl příjemně překvapen, text je na současnou komerční scénu až překvapivě skutečný, zajímavý a pěkně odráží realitu. Celý track ale doslova ničí refrén. Ne, vážně to není zpět a působí to dost „teple”, asi jako Tom Malár na albu Davida Steela.

Nebýt samotného refrénu, tak track hodnotím velmi kladně. Bohužel dnes si asi rapeři z nějakého důvodu myslí, že umí zpívat (většinou si ale vybrali rap, protože zpívat právě neumí) a proto to cpou do tracku. Není to dobrá cesta a ničí to vcelku kvalitní věci.

„Ten život obyčajného chlapce a už nemám …“  (Při těchto slovech se bohužel nemohu ubránit úsměvu až smíchu).

Rytmus – Sám(a) :-)


4 thoughts on “Jak zničit dobrý track teplým zpěvem

 1. Sidgwick
  Březen 10, 2012 v 4.38

  Dle mého komplex. V Superstar slyšel nejednou, že rep není hudba, chtěl lid vyvést z omylu a chtěno nechtěně, ho tenhle počin „přitepleného“ zpěvu, který údajně mimochodem nazpíval Tomi Popovič, vynesl do dalšího podvědomí, mluví se o něm a to potřebuje každý umělec, hlavně neupadnout do zapomnění

  Hh styl je hudba bezesporu, ale jako každý hudební styl sedící na top příčkách, jde o business, takže mutace není nic neobvyklého. Otázkou spíš zůstává, čím se chce do budoucna živit? Podle toho by se dalo odhadnout co do budoucna pozvedne a vytlačí ze své tvorby.

 2. Březen 10, 2012 v 12.38

  Pěkná analýza, docela to sedí :-).
  Díky!

 3. Trny
  Duben 20, 2012 v 14.37

  Až na to, že ten refrén nezpívá Rytmus.

 4. Duben 20, 2012 v 14.55

  Tak kdo? Hlas je velmi podobný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *