Reportáž: Prago Union na Zděřině

Prago UnionPo více jak 3 letech jsem se konečně byl opět podívat na koncert Prago Union. Od posledního koncertu, kde jsem byl, tj. 17.1.2009 v Jaroměři, uteklo již hodně vody a Prago Union se od té doby vcelku dost proměnily.

Před Prago byli na pódiu Toncekk Chuck a Joe Handaxx  (aka Chuck & Joe) a ještě předtím něco ve stylu beatboxu, ale beatboxem se to bojím nazvat. Chuck & Joe docela šli, uměli udělat pěknou show a lidi je znali. Já znal akorát Chucka kdysi z koncertu (nejspíš posledního koncertu Syndrom Snopp) v roce 2006. Zapamatoval jsem si ho, když na konci svojí show utrhnul osvětlení na pódiu, když se chtěl „zhoupnout”.

Prago přišli na pódium okolo 1 hodiny a zahráli pecky z HDP, Dezorientu i z desky V barvách. Je vidět, že Prago Union jsou jednou z nejčastěji koncertujících kapel u nás, neboť vše šlapalo naplno. Kato je viditelně v dobré koncertní formě, neboť dával jednu pecku za druhou a vše bez problémů udejchal. Tento stav už nejspíš trvá nějakou dobu, ale pro mě to byla novinka.

Katovi bylo navíc výborně rozumět snad každé slovo, dokonce jsem rozuměl i něco, co jsem na desce nerozeznal. Jako přídavek přišel na řadu ještě jeden nový track, ani nevím jaký. Celkově vzato to byl perfektně odehraný koncert, Kato nám to opět pěkně natřel.

Když srovnám Prago Union před třemi lety a nyní, je tam spousta pozitivních změn. Katův výkon je o několik úrovní lepší a koncerty si vyloženě užívá, stejně jako publikum. Nezbývá než smeknout před Katem a Marem, protože kapela na pódiu šlape v současné době perfektně!

Fotky z koncertu najdete na Zderina.cz, já jsem tentokrát neudělal ani jednu fotku, protože Philip z KoukejMakak.cz zaznamenával celý koncert na kameru. Snad bude záznam časem veřejný, podobně jako třeba u IdeaFatte. Kvalita videa by měla být nicméně zase o něco lepší a zvuk také.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *